• 2014-2020 közötti indikatív keretösszeg (2015-05-18)
  • A Darányi Ignác Terv EMVA társfinanszírozású intézkedések Irányító Hatóságának 22/2015. (V. 18.) számú közleménye a 2014-2020 között a LEADER Programban a helyi akciócsoportok rendelkezésre álló fejlesztési forrásokról

Az Irányító Hatóság a 2014-2020 közötti programozási időszakra történő felkészülésről és a Helyi Fejlesztési Stratégiához kapcsolódó tervezési terület (HFS tervezési terület) előzetes elismeréséről szóló 5/2014. (II. 6.) IH Közlemény alapján előzetes jóváhagyásban részesült egyesületek részére tájékoztató jelleggel közzé teszi a 2014-2020 közötti EMVA társfinanszírozással megvalósuló Vidékfejlesztési Program 6. prioritásán belül rendelkezésre álló Helyi Fejlesztési Stratégia tervezését megalapozó indikatív keretösszegeket.

Ezen szervezetek számára a megállapított keretösszeg tartalmazza a Helyi Fejlesztési Stratégiák megvalósítására vonatkozó fejlesztési forrásokat (19.2 alintézkedés), valamint a működési és animációs költségekre (19.4 alintézkedés) biztosított forrásokat. A Vidékfejlesztési Program alapján ezen keretösszeg 15%-a fordítható működési és animációs költségekre a 2014-2020 közötti programozási időszakban.

A megállapított keretösszegek nem tartalmazzák a Vidékfejlesztési Programban foglalt LEADER előkészítő támogatást (19.1 alintézkedés) és az együttműködési tevékenységekre (19.3 alintézkedés) biztosított forrást.

Az indikatív keretösszegeket az alábbi táblázat tartalmazza. Ennek értelmében jelen IH Közlemény tájékoztató jellegűnek minősül. Az összegek 310 forint/euró árfolyamon kerültek meghatározásra. A végleges keretösszegeket a Vidékfejlesztési Program Európai Bizottság általi elfogadását követően teszi közzé az Irányító Hatóság.

Az ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesület esetében a 2014-2020 közötti Helyi Fejlesztési Stratégia tervezési területre vonatkozó indikatív keretösszeg 407.000.000 Ft.

A 22/2015. (V. 18.) számú IH közlemény az alábbi linken megtekinthető: