• Fejlesztési eredmények közzététele - Hunyadiné Miklai Mária Margit (2015-07-09)
  •                                        FEJLESZTÉS EREDMÉNYÉNEK KÖZZÉTÉTELE

A  Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatás igénybevételével megvalósult beruházás bemutatása

ÜDE-KUNSÁG Vidékfejlesztési Egyesület

HVS intézkedés megnevezése: Tanyasi turisztikai szolgáltatás bővítése

HVS célkitűzés: Falusi turizmus fejlesztése a térség turisztikai kínálatának bővítésével

Pályázó adatai:  Hunyadiné Miklai Mária

Lakcím:             6237 Kecel, Vasút u. 22.

MVH regisztrációs szám: 1000658942

Projekt megnevezése: Pap tanya Vendégház és Bemutató Tanya létrehozása

A projekt megvalósításához igényelt támogatás: 10 218 846 Ft

Támogatás intenzitása: 65%

Projekt megvalósulásának ideje: 2015.05.31.

Fejlesztés eredménye:

Kecel külterületén található III. körzet 77/1. szám alatt tanyából vendégház és bemutató tanya került kialakításra.  A tanya és melléképületein teljes külső és belső felújítás történt, nyílászáró cserével.

A tanya felújítása során 2 db 3 fős apartman lett kialakítva, melyek télen-nyáron alkalmasak vendég fogadásra. A pince-bemutatótér felújítása, melyben szőlő feldolgozására és bor készítésére alkalmas eszközök kerültek elhelyezésre. A felújított régi ólakban állatsimogató lett kialakítva, melyekben őshonos állatfajták találhatók (racka birka, mangalica, gyöngytyúk), ezenkívül magyar tarka borjú , ló, kecske, nyúl. A lovas karám-bemutatótér, istálló hagyományos lótartás bemutatására alkalmas. Az istállóban hagyományos lovas eszközök, szerszámok kerültek kiállításra.

A meleg víz ellátást megújuló energiaforrás, napkollektor biztosítja.

A fejlesztések által a kialakított létesítmény ideális kikapcsolódási és pihenőhely kisgyermekes családok számára, mely egyben alkalmas a helyi értékek megőrzésére, a hagyományok komplex módon történő megjelenítésére, őshonos állatfajták megismerésére.

Kecel, 2015.05.31.